Biz sizin yol arkadaşınız olarak buradayız.


Manifestomuz


Detay

1. Özdil Akademi Ailesinin her bireyi için bu madde ana hedeftir.

Her türlü gayenin üstünde tuttuğumuz bu gaye sizleri gireceğiniz sınavlara en iyi şekilde hazırlama üzerine temellendirilmiştir. Özdil Akademi Yayın Ekibi sizlere 2013’ten beri bu zorlu süreçte yol arkadaşlığı yapmakta ve özverili çalışması ile bu piyasada alanının en iyisi olarak adından söz ettirmektedir. Bu başarısını ve birikimini uzaktan eğitim platformuna taşıyan Özdil Akademi Ailesi uzaktan eğitim olarak ise 2020 yılında sınava 3 ay kala, daha önce hazırlığı olan veya olmayan öğretmenlerimizi bünyesine almış onların atanmalarına vesile olmuştur. Uzaktan eğitimde de çok iddialı olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuştur.

2. Özdil Akademi’de ÖABT öğretmenleri için kendi özel alanları dâhilinde ayrıntı ve akademik bir anlatım her zaman önemsenir. Örneğin; bu ayrıntı Türkçe ÖABT için Alan Eğitimi, Dört Temel Dil Beceri, Dilbilimi, Çocuk Edebiyatı alanlarında; edebiyat öğretmenleri için Eski Dil ve Edebiyat Tarihinin genelindedir. Bu ayrıntılar makalelerle ve akademik kaynaklarla desteklenerek öğretmenlerimize aktarılır ve sınavda şans faktörünü ortadan kaldırmak hedeflenir.

3. Özdil Akademi yayın kurulu hiçbir bilginin ezberlenmesi taraftarı değildir. Dersler ezberden uzaklaştırılır, örneklerle zenginleştirilir ve öğrenme odaklı bir anlatım önemsenir ve sizlere sunulacak yayınlar da bu anlayış ile defalarca kontrol edilerek hazırlanır. Yayın kurulunun hazırladığı bu akademik kaynaklar sizlere dersler başlamadan önce paket içerisinde ana kaynak olarak gönderilir.

4. Özdil Akademi Yayın Ekibi tarafından hazırlanan özgün kaynaklar, öğretmenlerin hem yazarak hem okuyarak öğrenmesine olanak sağlayacak bir yeterliliğe sahiptir. Kaynaklar yalnızca konu anlatımından oluşmamaktadır. Kaynaklar içerisinde küçük doku odaklı öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde bol çözümlü testler ve kısa cevaplı etkinlikler yer almaktadır. Bu haliyle Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahiptir.

5. Özdil Akademi’de Rehber öğretmen odaklı olarak kişiye özel rehberlik anlayışı benimsenir, rehberlik servisi tarafından bireysel olarak gelişim süreciniz takip edilir. Özdil Akademi’de rehberlik ayrı bir ders olarak verilir ve bu ders her hafta yapılır. Özdil Akademi’ye kayıtlı olan tüm bireylere bu ders ücretsiz olarak tanımlanır. Bu rehberlik dersi içerisinde Hızlı okuma metotları ile Paragraf sorularını nasıl çözeceğiniz noktasında sizlere bilgiler verilir. Eski Türk Edebiyatı dersinde Beyit Şerhlerini nasıl daha rahat yapacaksınız, Edebi Sanatları dizelerde bulurken ne yapacaksınız gibi başlıklar konusunda görevlendirmeler yapılır ve süreç içerisinde bireysel olarak tek tek takip edilirsiniz. Ayrıca Hızlı Okuma rehberlik servisi tarafından Özdil Akademinin bir hediyesi olarak sizlere sunulur.

6. Özdil Akademi Uzaktan Eğitim Ailesi olarak aldığımız ücrete değil, sizlerin sınavı kazanmanıza odaklanırız. Verdiğimiz emeğin karşılığını sizlerin başarınızla gurur duyarak alacağımızın farkındayız ve bu bilinçle hareket etmekteyiz. Bu zorlu süreci aile içine dahil olup bizimle aşmak için yola çıkan arkadaşların sonuna kadar yanında olacağımızı ve bizimle bu zorlu süreci aşmak isteyen tüm arkadaşlarımıza da destek olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Sizlerle birlikte kocaman bir aileyiz.

Özdil Akademi Uzaktan Eğitim Ailesi ve Özdil Akademi Yayın Ekibi