GENEL SORULAR

Uzaktan eğitimin avantajları nelerdir?

1- Eğitimde fırsat eşitliği sağlar.

2-Fiziksel engeli olan öğrencilere eğitim olanağı sağlar.

3-Geniş öğretim kitlelerine eğitim olanağı sunar.

4-Yaşam boyu öğrenmeyi destekler. Zaman ve mekandan bağımsız olduğu için bölgesel ve coğrafi engelleri ortadan kaldırır.

5-Çalışıyor olmak, evlilik, çocuk sahibi olmak ya da diğer nedenler uzaktan eğitime engel değildir.

6-Her bir öğrenenin kendi hızında öğrenmesine imkan sağlar.

7-Zengin, gelişmiş ve etkileşimli araçlarla ders işleme imkanı sunar.

8- Öğretim ortamı ve ders materyallerine sınırsız erişim sağlar. Ekonomik ve tekrar kullanılabilir ders materyalleri ile ortak ders içeriği sunar.

9- Çok çeşitli iletişim teknolojilerini eğitim hizmetine sunabilen bir sistemdir.

10- Geleneksel eğitimde ortaya çıkan ulaşım, barınma, beslenme gibi harcamaları ortadan kaldırır. Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.

TEKNİK SORULAR

Sisteme giriş yapamadığınızda, paket satın alma ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, canlı derslerdeki donma-takılma gibi sorunlarda, portalınızı en aktif bir şekilde nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi almak istediğinizde bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz

0553 274 12 06
0507 043 99 58 

Herhangi bir uygulamaya gerek yok. Bilgisayarınızda, tabletinizden ya da akıllı telefonunuzdan sisteme giriş yaparak dersleri takip edebilirsiniz.

Havale ve EFT ile ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır. Ödemenizi havale veya EFT ile yaptığınız taktirde sepetinizde %10'luk indirim uygulanır.

Kredi kartı haricinde yapılan ödemelerde ise en geç 24 saat içerisinde sistem kaydınız otomatik olarak tanımlanır.

Kayıtlı ve Video dersleri sınırsız bir şekilde izleyebilirsiniz.  Lisansınızın bitiş tarihi 2022 KPSS sınavına kadardır. 

Size gönderilen kitaplar ve PDF notlar canlı yayınlarda kullanılacak dokümanlardır. Bunların dışında öğretmenlerinizin sizler için yükleyeceği dosyaları panelinizdeki 'Kaynaklar' bölümünden takip edebilir, cihazınıza indirebilirsiniz

Panelinizdeki 'Ders Programı' bölümünden ders programınıza ulaşıp buradan takip edebilirsiniz.


Kaçırdığınız canlı dersleri tekrar canlı olarak izleyemezsiniz. Fakat panelinizdeki 'Kayıtlı Dersler' kısmından o gün içerisinde ve daha önce işlenen dersleri derslere ulaşabilirsiniz.

Canlı dersi akıcı bir şekilde izlemek için internet bağlantı hızının en az 2 MBit olmalıdır.

Canlı ders esnasında sorun olmaması için internet bağlantınızı kullanan diğer uygulamaları kapatabilirsiniz.

Çok fazla kişi tarafından kullanılan(İnternet Kafe, Yurt, Okul vb.) paylaşımlı internet bağlantısı ile derse katılıyorsanız donma veya seste kesilmeler yaşanabilir.

Canlı ders esnasında yaşadığınız sorunların çözümü için canlı dersi takip eden Sistem Yöneticilerinden teknik destek alabilirsiniz.

İnternet bağlantı hızınızı öğrenmek için telefonunuza kuracağınız SpeedTest uygulaması veya bilgisayarınızda Google'ye 'hızını test et'  yazarak ölçebilirsiniz.